środa, 9 marca 2011

Trądzik różowaty i jego następstwa psychiczne

Trądzik różowaty jest bardzo przykrą dermatozą, jego podłoże nie jest jeszcze dobrze znane, ale coraz więcej zaczyna się o nim mówić. Sieje on spustoszenie nie tylko na twarzy człowieka ale także w psychice.

Najbardziej narażone są osoby z cienką skórą, płytko unaczynioną a przy tym bardzo wrażliwe i podatne na stres. W początkowym stadium pojawia się reakcja rumieniem na takie czynniki jak emocje, różnice temperatur, ostre potrawy, alkohol, z czasem czerwona twarz staje się na tyle uciążliwa że pojawiają się uczucie przygnębienia, lęku przed różnymi sytuacjami jak kontakty towarzyskie czy też wyjścia do pracy.

Trądzik różowaty wzmaga się przy napadowym czerwienieniu twarzy, które spowodowane jest nadreaktywnym układem nerwowym. Destrukcyjny wpływ trądziku różowatego na psychikę jest tak duży że może sparaliżować całe życie, osoba chora ma niskie poczucie wartości, uważa że to ją dyskfalifikuje w codziennym życiu.

Pojawia się depresja, różnego rodzaju fobie co jeszcze pogarsza stan skóry, w efekcie chory musi się leczyć i dermatologicznie i psychiatrycznie, ale pocieszające jest to że powstała odrębna dziedzina lecząca zarazem skórę jak i psychikę pacjęta a także i to że w dzisiejszych czasach trądzik różowaty i czerwona twarz nie są już tak ciężkie do wyleczenia jak kilkanaście lat temu, teraz istnieje sporo różnych rozwiązań pozwalających utrzymać w ryzach tę chorobę.

Należy jednak działać i nie czekać aż choroba będzie postępować, w internecie jest obecnie dużo informacji na temat leczenia tej przypadłości jednak jedne są bardzie wartościowe od drugich, na stronie różowaty.com.pl można poznać jeden ze skutecznych sposobów walki z tą chorobą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz